Feljutottak - hihetetlen izgalmak után lett bajnok a DKKA a Zöld csoportban

A döntő harmadik mérkőzésére csordultig megtelt az MKOSZ Edzőközpontja a Csónakázó-tó partján, még a plusz székek, padok is gazdára találtak. A 3-0-lal megnyert döntő azt jelenti, hogy a Dávid Kornél KA felnőtt férfi csapata egyenes ágon feljutott a Piros csoportba, és ősszel már a másodosztályban szállhat ringbe.
Dávid Kornél KA – Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 77-72 (20-20, 24-19, 16-21, 17-12)
2024.05.09. 08:12 |

Gáspár hármasával kezdődött a mérkőzés, és 5-5-ig együtt haladt a két csapat. Ekkor Szabó Zsolt vezérletével 9 zsinórban szerzett ponttal elhúzott a DKKA, és 14-5-nél jött is Lekli József időkérése. A vendégek edzője feltüzelte csapatát, amely 15-14-ig zárkózott. 18-17-nél át is vette a vezetést a Phoenix, 10 perc játék után pedig 20-20-ra álltak a csapatok. Innentől állóháború kezdődött. Sokáig mindössze kettő volt a legtöbb pont, amivel az egyik csapat vezetett. Kiss Kolos törte meg ezt a mintát, két triplája után elérte, hogy a 18. percre kétlabdás (35-31) különbség alakuljon ki. Sokáig nem vezettek a vendégek, és 36-37 után 8-2-vel zárta a fehérvári csapat az első félidőt.

44-39-ről indulhatott a második félidő. Gáspár és Simon triplaváltása alapozta meg az izgalmakat. Szabó újabb pontjaival 49-42 lett az állás, majd 49-45-nél Molnár hármasa állította vissza a hétpontos különbséget. Dzunic Branislav a 34. percben kis híján kikérte utolsó idejét is, de 67-70 után Kiss Kolos büntetőire Tóth Péter felelt, majd Szalczgruber Ádám betörése nyomán taplra ugrott az MKOSZ-csarnok közönsége. 71-72 után Kocsis hibázott dobást, az ellentámadásból Tóth Péter állhatott a büntetővonalra. Kettőből csak az egyiket dobta be, így 72-72-vel kezdődhetett a 40. perc. Tóth kihagyott egy hármast, de a második esélyből Szabó Zsolt kezébe került a labda, amit kíméletlenül bevágott, szintén a hármas vonalon túlról. 75-72-nél a Tiszaújvárosnak volt még egy labdája, de Kiss Kolos már nem tudott igazán jó dobóhelyzetet kiharcolni. A végeredményt Szabó Zsolt büntetői állították be.

Az óra lepörgése után egy emberként ünnepelte a DKKA a Zöld csoport megnyerését. Az ünneplés közepette pedig Dávid Kornél az MKOSZ nevében köszöntötte játékosokat és adta át az érmeket.