Continest Defence Industry Day – Nemzetközi workshop Székesfehérváron

Az összecsukható konténereket és egyedi konténeralapú infrastruktúraegységeket gyártó és fejlesztő székesfehérvári Continest Technologies Zrt. először rendezte meg a Continest Defence Industry Day-t, amelyre három kontinensről, több mint 15 országból érkeztek védelmi ipari képviselők, gyártók és innovátorok.
2024.04.09. 16:44 |
Continest Defence Industry Day – Nemzetközi workshop Székesfehérváron

Első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal rendezte meg a Continest Védelmi Ipari Napokat a székesfehérvári Continest Technologies Zrt.

A kétnapos esemény nyitónapján a cég központjában rendezett workshopon az elmúlt évek leginnovatívabb magyar védelmi ipari fejlesztései, a Magyar Honvédség és a Continest védelmi ipar együttműködésének eredményei, a Continest NATO és nemzetközi humanitárius projektjei mutatkoztak be. Mint azt Kis-Márton Vidor vezérigazgató elmondta, az esemény a partnerhálózat megerősítése és a kapcsolatépítés mellett lehetőséget ad arra, hogy bemutassák a Magyar Honvédség és a magyar védelmi ipar releváns képességeit a cég nemzetközi partnerei számára.

Az esemény hivatalos kapcsolatépítő napján Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András köszöntötte a nemzetközi szakmai közönséget.

Székesfehérvár a magyar ipar egyik legfontosabb központja. „A világ számos tájáról érkező cég működik itt, de nagyon fontos, hogy vannak olyan magyar vállalatok, amelyek idehozzák a világot. Ilyen a Continest Technologies Zrt. is, amely nagyon fontos partnere a városnak is. Folyamatos bővülésével munkahelyeket teremt, számunkra fontos, hogy iparűzési adót fizet, emellett innovációval, kutatással foglalkozik és a város mindennapjaiban is tevékenyen részt vesz. A konténerek láthatók fesztiválokon, kulturális programokon, de szorosan együttműködünk a kultúra, sport és környezetvédelem területén is.” Ez a workshop jó lehetőséget teremt a már meglévő kapcsolatok erősítésére, újak kötésére. Ezek az együttműködések is egy kicsit biztonságosabbá teszik a világot – tette hozzá a polgármester.

A Continest fejlesztései mellett a szervezők lehetőséget biztosítottak több magyar innovátornak – családi cégektől a legnagyobb gyártókig, hogy a nemzetközi szakmai közönség előtt bemutathassák legújabb fejlesztéseiket.

A szentendrei LoxoLock gyors hozzáférésű fegyvertároló eszközeit és fegyverazonosító rendszereit hozta el a székesfehérvári eseményre. A gödöllői székhelyű Sero International Kft. a brit és az amerikai piacon már ismert speciális high-tech GM6 fegyverét mutatta be. A Continest régi partnerei közül a SME Spechmech Hungary Kft. képviseletében a dél-afrikai Eddie Weideman prezentálta speciális, konténerekhez gyártott mobil légkezelőrendszerét. A rendezvényen bemutatkozott a kompozit repülőgépeiről ismert baranyai székhelyű Magnus Aircraft Zrt., a polgári és légvédelmi rendszereket fejlesztő BPNE dróntechnológia gyártója, a Blue Planet New Energy Zrt., a fenntartható víztisztítási technológiákat gyártó Pureco és szimulátorrendszereivel a szegedi Wysio.

Az eseményen jelen volt Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és több NATO-ország katonai attaséja.

Gazdaság

  1. Gazdaságtudományi fórum

    Az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdaságtudományi Kar és a székesfehérvári, környékbeli gazdasági szereplők képviselői egy szakmai fórum keretében találkoztak csütörtökön a campuson. A cél az volt, hogy megmutassák azokat a lehetőségeket, amelyeket a felsőoktatási intézmény újabb székesfehérvári kara nyújt a cégek számára.

    2024.05.09.
  2. Támogatás a Kyndryltől

    Újabb jelentős támogatásban részesült az Alba Regia Műszaki Felsőoktatásért Alapítvány. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karát segítő szervezet számára 90 ezer dollárt, mintegy 32 millió forintot biztosít a Kyndryl Alapítvány a kiberbiztonsági készségek és képességek fejlesztésére, egy nyertes pályázatnak köszönhetően – jelentették be szerdán délután a fehérvári egyetemi campuson.

    2024.05.08.
  3. Tudományos és innovációs parkok

    Tudományos és innovációs parkok létrehozására pályázhatnak az egyetemek. A Neumann János Program 340 milliárd forintos kerete lehetőséget nyújt a felsőoktatási intézményeknek, hogy a science parkok létrehozásával összekapcsolják az erős ipart, a növekvő gazdaságot, a bővülő tudáskincset és a kiváló szakképzési lehetőségeket – jelentette be Székesfehérváron tartott sajtótájékoztatóján dr. Hankó Balázs.

    2024.05.02.
  4. 14 milliós támogatás

    Újabb, közel 14 millió forintos támogatást nyújtott a Howmet-Köfém Kft. az Alba Innovár Digitális Élményközpont számára. Az erről szóló csekket jelképesen hétfőn adták át. A hozzájárulás egy újabb fontos lépése a tudásközpont és a cég között hét éve fennálló, folyamatos együttműködésnek.

    2024.04.29.