A világ legnagyobb autóbuszgyártójával indul közös tenderen az Ikarus

A Budapesti Közlekedési Központ szóló és csuklós trolibuszokra kiírt tenderén induláshoz kötött egymással partneri megállapodást a 130 éves múltra visszatekintő magyar buszgyártó, az Ikarus, és a maga tíz százalékot meghaladó globális piaci részesedésével a világ legnagyobb buszgyártója, a Yutong Bus Co. Ltd., vagyis a Jütung.
2024.04.02. 06:51 |
A világ legnagyobb autóbuszgyártójával indul közös tenderen az Ikarus

Közös tenderen indul a magyar buszgyártó és a kínai Jütung konzorciuma.

A BKK jóvoltából „Trolibusz járműbeszerzés IV. ütem” elnevezéssel kiírt nyílt tárgyalásos közbeszerzési eljárás 2025–2027-től esedékes, és összesen 160 kisegítő akkumulátoros önjáró képességgel is felruházott csuklós és szóló trolibusz beszerzéséról szól. Az Ikarus a piacvezető Jütunggal kötött konzorciumi partnerség lehetővé teszi, hogy sikeres pályázat esetén az összehangolt erőforrásoknak köszönhetően a két buszgyártó hatékonyan működjön együtt a projekt megvalósítása érdekében.

Bár az Ikarus korábban trolibuszokat is gyártott Magyarországon, a BKK tenderén megfeleléshez szükség volt egy olyan nemzetközi partnerre, amelyiknek jelenleg is van a megfelelő trolibuszgyártási kapacitása – márpedig a csengcsoui székhelyű Jütung ilyen. A kínai gyártó egyébként nem csak hazájában produktív: gyártó, illetve összeszerelő üzemet működtet Venezuelában, Pakisztánban, buszait olyan országokba szállította, mint Franciaország, az Egyesült Királyság, Kazahsztán, Venezuela, Chile, Etiópia, Kuba, Dél-Afrika, Nigéria, Szingapúr, a Fülöp-szigetek, Ausztrália, Szaúd-Arábia és Bulgária.

A társaság a lemodernebb műszaki eljárásokat alkalmazza a legnagyobb fokú környezetvédelem jegyében – gyártmányai nem King Long-féle elővárosi XMQ 6121G Kiskingák, vagy a távolsági XMQ 6127-ek, bár valljuk be, annyira azért nem voltak rossz járművek ezek sem, inkább a kínai termékekkel szembeni, tizenvalahány éve még erősen meglévő előítéletek rontottak a megítélésükön.

Gazdaság

  1. Gazdaságtudományi fórum

    Az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdaságtudományi Kar és a székesfehérvári, környékbeli gazdasági szereplők képviselői egy szakmai fórum keretében találkoztak csütörtökön a campuson. A cél az volt, hogy megmutassák azokat a lehetőségeket, amelyeket a felsőoktatási intézmény újabb székesfehérvári kara nyújt a cégek számára.

    2024.05.09.
  2. Támogatás a Kyndryltől

    Újabb jelentős támogatásban részesült az Alba Regia Műszaki Felsőoktatásért Alapítvány. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karát segítő szervezet számára 90 ezer dollárt, mintegy 32 millió forintot biztosít a Kyndryl Alapítvány a kiberbiztonsági készségek és képességek fejlesztésére, egy nyertes pályázatnak köszönhetően – jelentették be szerdán délután a fehérvári egyetemi campuson.

    2024.05.08.
  3. Tudományos és innovációs parkok

    Tudományos és innovációs parkok létrehozására pályázhatnak az egyetemek. A Neumann János Program 340 milliárd forintos kerete lehetőséget nyújt a felsőoktatási intézményeknek, hogy a science parkok létrehozásával összekapcsolják az erős ipart, a növekvő gazdaságot, a bővülő tudáskincset és a kiváló szakképzési lehetőségeket – jelentette be Székesfehérváron tartott sajtótájékoztatóján dr. Hankó Balázs.

    2024.05.02.
  4. 14 milliós támogatás

    Újabb, közel 14 millió forintos támogatást nyújtott a Howmet-Köfém Kft. az Alba Innovár Digitális Élményközpont számára. Az erről szóló csekket jelképesen hétfőn adták át. A hozzájárulás egy újabb fontos lépése a tudásközpont és a cég között hét éve fennálló, folyamatos együttműködésnek.

    2024.04.29.